Banka Sınavları 2014

Merhaba arkadaşlar, yeni yılla birlikte bir çok bankanında personel alım duyuruları ve 2014 yılına ilişkin yeni şubelerin netleşmesi ile birlikte bankaların eleman ihtiyaçları netleşmeye başladı.  Bunlardan bir çoğu servis görevlisi, banko asistanı ve uzman yardımcısı şeklinede. Sitedeki yorumlardan ve izlenimlerden bir çok kişinin bu ilanlara yakından ilgilendiğini gördüm. Bu nedenle tüm 2014 banka sınavları bir arada toplayarak gerek sizlere duyuru amaçlı gerekse tartışma amaçlı, yorumlarla sorduğunuz sorulara cevap niteliğinde ve siz kendi aranızda bir tartışma ortamı yaratmayı hedefliyoruz. Banka Sınavları 2014 yılı için hızlı başladı, bunlardan ilki iş bankası sınavı olmakla birlikte arkasından vakıfbank sınavı ile devam etti, şu günlerde ise ziraat bankası sınavı düşünülmekte.  Size aşağıda faydalı olacağını düşündüğüm daha önce paylaştığım bir kaç bankacılık sınavları ve çıkmış banka sınav soruları hakkında yazdığım ilanları önererek faydalanmanızı umuyorum.

Bunlardan ilki tabiki en çok merak edilen ve ilgi duyulan 2014 ziraat bankası sınavı. Bu nedenle sizinle bu linkten  ziraat bankası sınav soruları temin edebilir ve çalışmalarınızı yürütebilirsiniz. Ziraat bankası diğer bankalar kadar yoğun ilan açmasa da alım yaptığı dönemlerde ise büyük miktarda personel istihdam etmektedir. Diğer bankalara nazaran daha çok lise ve önlisans mezunlarına imkan veren bir kurum. Zaten Türkiye Ekonomisi için ziraat bankasının yeri yadırganamaz. Verdiği gerek tarım kredileri gerekse diğer çeşitli destek, teşviklerle de zaten önemini her zaman koruyan bir banka. Sizin için ilk tercih nedeni olmalı diye düşünüyorum. Servis görevlisi ve banko asistanı için ortalama 1.100 lira civarı maaş taahüt ettiğini biliyoruz, net olmamakla birlikte.

Bir diğer 2014 banka sınavı ise bir diğer kamu bankası iş bankası sınavı için duyuruyu okuyarak tüm güncel bilgileri temin edebilir ve iş bankası sınav soruları yine oradan elde edebilirsiniz.  İş Bankası’da bir köklü bankalarımızdan biri bu nedenle diğer tercih nedeniniz olur. Öyle ki her 2-3 ayda bir özellikle bölgesel ilanlarla imkan sağlıyor. Bu kadar çok personel almasının arkasında şüphesiz artan şube sayısı oldukça etkili. Diğer bankaların ücretli başvuru ücretlerine karşın bu bankanın geçmiş sınavları ücretsiz olması oldukça cezbediciydi. umarız bu şirketin 2014 banka sınavları da ücretsiz olur.

Tabiki vakıfbank sınav soruları ve halk bankası sınav soruları da unutmadık. Yine bu linklerin üzerine tıklayarak gerek duyuru ve gerekse çıkmış sınav sorularına ulaşmanız mümkün.   Vakıfbank’ta ziraat bankası ve iş bankası gibi banka sınavları 2014 alım yapanlardan biri. En son müfettiş yardımcılığı sınavı ile bizlere imkan sağladı.

Ayrıca bu bankalarımızın yanı sıra odeabank , finansbank, garanti bankası, albaraka türk, ak bank gibi diğer bankaların ilanlarını da yakından takip etmenizi öneririz. Çünkü bankacılık sektörü çok hızlı gelişen ve diğer piyasalar ile iç içe ve etkileşim içinde olan bir sektör olduğundan kariyeriniz için oldukça verimli olacaktır.

Aklınıza takılan sormak istediğiniz tüm soruları lütfen yorum kısmından sorabilir en kısa sürede bilgimiz dahilinde cevaplanmasını sağlayarak diğer arkadaşların da faydalanmasına imkan verebilirsiniz.

Ne aradılar:

Bu yazı 11127 kere okundu.
Çok KötüKötüOrtaİyiÇok İyi (Bu Yazıya Oy Verin.)
Loading...Loading...
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

13 adet yorum var.

 1. EKONOMIST Ekonomist diyor ki:

  DUYURU: Yaşanan yoğunluk nedeni ile taleplere yetişemediğimizden soru paylaşımına bir süre ara verilmiştir. Anlayışınız için teşekkürler. Yinede Facebook grubumuzdan soru-cevap şeklinde çalışmalara devam ediyoruz:
  FACEBOOK: https://www.facebook.com/groups/1448693138735514

 2. nihal diyor ki:

  iş bankası geçmiş yıl sorularını bana da gönderebilir misiniz? şimdiden teşekkür ederim.

 3. aysun diyor ki:

  lütfen banada gönderin iş bankası sınav sorularını 15.02.2015 ama çok az kaldı en kısa sürede gönderiseniz çok sevinirim . ben az önce de yorum bırakmıştım. aysun42_1989@hot mail.com

 4. zülal diyor ki:

  mrb..20 ekim iş bankası memur alım sınavına bende katılacağım..çıkması ihtimal ve ya çıkmış iş bankası sorularını mail adresime yollarsanız çok sevinirim..şimdiden teşekürler

 5. Ercan diyor ki:

  Merhaba. iş bankası memur alımı genel yetenek testi konularını ve çıkmış soruları gönderir misiniz

 6. ferfecirrr diyor ki:

  merhaba bu pazar günü iş bankası bölgesel memur alımı sınavım var geçmiş dönem sorularını göndermeniz mümkün müdür, şimdiden teşekkürler..

 7. İsim diyor ki:

  banka sınav ilanlarından haberdar olmak istiyorum tşk…

 8. hande diyor ki:

  banka sınav ilanları çıktığında bilgilendirirmisiniz.marmara ekonometri mezunuyum.

 9. SEYRAN diyor ki:

  merhaba banka sınavları ilanları çıktığı zaman beni de bilgilendirirseniz çok sevinirim..şimdiden Teşekkürler..

 10. EMEL BAYRAM diyor ki:

  Kutahya Dumlupinar universitesi 4 yillik bankacilik ve finans mezunuyum. Bankalarin sinavlariyla ilgili bilgilendirirseniz cok sevinirim

 11. merhaba banka sinavlari ilani ciktigi zaman bilgilendirir misiniz bu yil 10bin bankaci alinacagini duyurmustunuz tesekkurler.

  • EKONOMIST Ekonomist diyor ki:

   evet doğrudur. yorumda e-posta adresiniz görünüyor. Tarafınıza her banka ilalnından sonra otomotik duyuru gönderilecektir. Teşekkürler.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırakYAZAR HAKKINDA

Kendini ekonomiye adamış biri.. Sadece arz talep değil diğer değişkenlerinde ekonomiyi etkilediğini düşündüğümden bir bütün olarak tüm makro ekonomik değişkenleri aynı keseye koymaya çalışıyorum. Homoeconomikus
Facebookta bizi bulun