Home / Üniversite / İktisada Giriş Ders Notları Zeynel Dinler

İktisada Giriş Ders Notları Zeynel Dinler

İktisat bölümünü kazandığınız anda muhtemelen karşılayacağınız ve en zorlanacağınız ders iktisada giriş dersidir. Çünkü yeni bir eğitim sistemi, farklı konular daha uzak olduğunuz kavramlar ile karşı karşıya kalacağınız için iktisada giriş ders notları sizin için en çok arayacağınız şey olacaktır. Tabi bunu sadece vize final haftası anlamında söylüyorum. Çünkü derslere katılımınız ve sınıfta ders notu tutma alışkanlığınız yoksa mecburen başkalarının iktisada giriş ders notlarından faydalanmanız gerekir. Özellikle iktisada giriş yep yeni kavramlar, formüller ile karşılaştığınız bir ders olduğu için derecede önem kazanmaktadır.
İktisada giriş ders notlarından önce sizlere bu derste kullanabileceğiniz birkaç kitap ve yazar önerisinde bulunmak istiyorum. Hem bir çok fakültede okutulan hem de KPSS’için temel eserlerden birisi olan sayın Zeynel Dinler ’in iktisada giriş kitabından bahsetmek istiyorum. Eğer konuları anlamakta zorlanıyorsanız ya da kullandığınız kaynaklar yeterince açıklayıcı gelmiyorsa iktisada giriş Zeynel dinler eseri fazlasıyla sizlere yeterli olacaktır. Oldukça yalın örnekleri ile iktisadın sıkıcı tarafı ile değil de daha da anlaşılabilir şekliyle sunulduğu iktisada giriş Zeynel dinler kitabında ihtiyacınızı fazlasıyla bulabilirsiniz. Tabi siz sadece bu kitaba bağlı kalarak hazırlanmamanız gerektiğini biliyor olmalısınız. Ya da sınıftaki uyanık arkadaşların ders notlarını muhtemelen kampüsün yakınlarındaki fotokopiciye sattığı iktisada giriş ders notları ile de yetinmeyeceğinizi bilmelisiniz. iktisada-giris

Her ne kadar bazen hayat kurtarsa da o fotokopiler asla gerçek iktisadı öğrenmenizi sağlamayacaktır. Çünkü orada yazılanlar sınıfta anlatılanlardan başka bir şey değildir. Gerçek anlamda iktisat öğrenmek için bu öğrendiklerinizi, okuduklarınızı yorumlamanız ve değişkenler arası ilişkileri iyi anlamanız gerekiyor. Özellikle de grafiklerin yorumunda sadece orada yazılanlar asla yeterli olmayacaktır. Çünkü bence iktisat bir ezber bilimi değil yorum bilimidir. Tabi ki içerisinde mutlak kararların olduğu kanunlar, teoriler mevcut ancak onların dahi izahı için mutlaka yorum gücünüzü kullanmanız ya da ne demek istediğini, sonuçlarını anlayabilmeniz gerekiyor.

 

NOT: İsteyene elimdeki kitapları, ders notlarını PDF formatı şeklinde gönderebilirim. Yorum kısmından talep etmeniz yeterli.

24 yorumlar

 1. Lütfen iktisada giriş ders notları ve zeynel dinler, erdal ünsal gibi hocaların kitaplarını pdf şeklinde gönderir misiniz?

 2. Banada ders notları ne varsa artık mail olarak paylaşırsanız sevinirim.

 3. Gerçekten Zeynel Dinler hocamız bu alanda öğrencilerin tek ihtiyacı bence. Bir çok kitabı sayesinde hem vize finallere hem de KPSS’ye hazırlandım. Tavsiye ederim herkese.

 4. Erdal Ünsal iktisada giriş kitabı var mı acaba nereden indirebilirim. Sizde varsa gönderin lütfen.

 5. Zeynel Dinler’in İktisata Giriş kitabının ilk 250 sayfasının özeti lazım finallerim başlıcak çok acil atabilir misiniz mail olarak ?
  Teşekkürler şimdiden..

  • İyi gunler, bisey rica edebilir miyim sizden.eger size atildiysa banada iktisada girisin ozetini mail yoluyla atabiliir misiniz cok acil de

 6. zeynel dinler in iktisada giriş kitabının pdf halini gönderebilir misiniz çok acil? şimdiden teşekkürler

 7. İKTİSATA GİRİŞ DERS NOTLARINI BANADA YOLLAYA BİLİR MİSİNİZ

 8. Zeynel dinlerin iktisata giriş notlarını pdf olarak gönderebilir misiniz

 9. zeynel dinler iktisada giriş kitabını yollar mısınız ?

 10. Lutfen e posta adresime iktisat notlarini pdf olarak gönderebilir misiniz?

 11. Luften PDF olarak gönderebilir mısınız

 12. final dönemi 🙂 ben de istiyorum mümkünse iktisada girişle ilgili olan notları ve kitapları pdf formatında:)

 13. Banada notları ve pdr yi gönderir misiniz sosyoloji bölümü okuyorum iktisada giriş dersi alacam

 14. 37. Bolume kadar ozet atabilri misiniz cok acil yarin sinavim var rica etsem

 15. Tuğba kılıç

  Zeynel dinler kıtabını pdf olarak atar mısınız çok acıl

 16. rica etsem bana iktisada giriş notlarını yollayabilirmisiniz

 17. Zeynel Dinler’in İktisata Giriş kitabının ilk 200 sayfasinin ozeti lazim cok acil gonderebilir misiniz

 18. merhaba ders notlarını yollar mısınız?

 19. İktisada giriş ders notlarını pdf olarak rica ediyorum. Teşekkürler şimdiden..

 20. Bende notu alabilir miyim sizden? Teşekkürler şimdiden 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir